X
تبلیغات
رایتل

مصاحبه جودو پدیا با اینوئه قهرمان جهان و المپیک

جودو پدیا:آقای اینوئه شما قهرمان المپیک بوده اید و هم پس از بر عهده گرفتن سرمربی تیم ملی جودو ژاپن،جودو ژاپن بسیار پیشرفت کرده،آیا برنامه متفاوتی برای سنت ژاپن دارید؟

اینوئه:سوال متناقضی پرسیدید.سنت سنت است و مسابقه مسابقه!این دو کاملا متفاوت از یکدیگر هستند،در جودو سنتی ژاپن دیگر حرفی برای گفتن نمانده!همه دنیا جودو ژاپن را میشناسند و کسی دیگر در در جهان امروز مسابقات با یک سوئی ناگه سنتی ژاپن ایپون نمی شود.ما به تمام سنت ژاپن که آیین و فرهنگ ماست،احترام کامل میگذاریم.اما جودو ژاپن سال ها است که با جودو سنتی و جیگارو کانویی خودش فاصله گرفته.

جودو پدیا:آقای اینوئه با روی کار آمدن شما،کار جودوکاران کاملا متمایز شده و این عالی به نظر میاد و عالی هم هست،آیا برنامه خاص دارید؟

اینوئه:بله.ما پنج سال است به طور کامل با برنامه ریزی های دقیق،حتی در کوچکترین روستاهای ژاپن سعی کرده ایم استعداد های پویا را شناسایی کنیم و با تغیر رویکردها همواره تلاش کرده ایم که سبک سنتی را تغیر دهیم و موفق هم بوده ایم.

جودو پدیا:چطور؟

اینوئه:رمز جودوکارهای ما در دو تکنیک است،1-تکنیک اوچی ماتا و 2- تکینک شخصی خودشان.

جودو پدیا:اوچی ماتا!فکر نمیکنید دیگر این فن قدیمی و تکراری شده؟

اینوئه:خیر،هرگز.فنون جیگارو کانو هیچوقت تاریخ مصرف ندارند.ولی باید با هم ترکیب شوند،ترکیب یک مسئله بسیار ساده است و یک جودوکار سطح پایین میداند که چه منفعتی دارد.اما ترکیب هست هست تا ترکیب.ترکیبی که ذهن،مغز،بدن شما در یک موقعیت مشخص و در یک استریک بدن معین بتواند با هدف فریب رقیب بتواند بکار ببندد.امروز اوچی ماتای ژاپنی 53 راه ورود تبدیل شده،که35 عدد آن برای ورود به فنون دیگر و 18 نوع دیگر آن برای ورود به خود اوچی ماتا است.

جودو پدیا:آیا شما برای افزایش این53 راه ورود دخیل بوده اید؟

اینوئه:من8 عدد به آن را اضافه کردم،البته با کمک دوستانمان.

جودو پدیا:کار ساز هم بوده؟

اینوئه:مسابقات را که دیدید،اوچی ماتاهای ژاپنی حرف اول را میزد،راه خیلی مانده،البته اگه بگذراند ما در مسئولیتمان باشیم.

جودو پدیا:فدراسیون چه؟آیا با شما همکاری کرده است؟

اینوئه:بله،یکی از راه های پیروزی ما همکاری دلسوزانه و کامل فدراسیون جودو ژاپن و کنفدراسیون ژاپن بوده است.واقعا دلسوزانه هر چه کم داریم برایمان فراهم میکند.و این تنها برای تیم ملی نیست،بلکه برای همه جودوکاران ژاپن است.مردم ما جودو را خیلی دوست دارند،جودو در خون مردم ژاپن است.

جودو پدیا:ماهی 750دلار معلوم است برای جودوکاران دان1هدف می سازد!!!

اینوئه:به هیچ وجه حرف شما را قبول ندارم آقای ماکارت!در جودو عشق حرف اول را میزند،علاقه شدید هدف را میسازد.در جمع تیم ملی اشخاصی داریم که از نظر مالی بسیار غنی هستند و این 750دلار را نمیگیرند،آیا آنان برای پول به تیم ملی آمده اند؟آیا 750دلار بی ارزش میتواند جایگزین زندگی یک فرد شود؟زندگی که تمام وقتش را باید صرف جودو کند.شما امکانات را با وضعیت مالی اشتباه گرفتید،در مورد نداشتن امکانات و ندادن جوایز حرف شما کاملا درست است،تا امکانات نباشد پیشرفت هم نیست.

جودو پدیا:جودو یک استعداد ذاتی و ذهنی است؟

اینوئه:هرگز،جودو یک چیز انتسابی نیست.کسی در جودو موفق است که نه استعداد دارد و نه ذهن فوق العاده!فقط پشتکار دارد.استعداد در جودو در هیچ بشری از مادر به او نرسیده،بلکه در تمرین به او رسیده.استعداد و ذهن فوق العاده فقط در تمرین بسیار بدست می آید.

جودو پدیا:برای جودوکارانی که این مطلب را میخوانند نصیحتی دارید؟

اینوئه:ذر جودو فوق حرفه ای سرعت حرف اول را میزند و قدرت بدنی چنان نقشی ندارد،این مسئله از سال2010 به بعد بارز شد و در جودو جهانی دیگر همه قدرت بدنی دارند.شاید شما فکر میکنید که من جودوکاری هستم که از لحاظ قدرت بدنی در باشگاه و ایالت خودم برتر هستم،اما وقتی به مسابقات جهانی و قاره ای میروید شما در آنجا از لحاظ قدرت آخر هستید.قدرت بدنی مختص جوانان است و باید در قهرمانای آن هدف گذاری شود،اما در بزرگسالان همگی قدرت بدنیشان از حد معمول یک جودوکار فوق حرفه ای بالاتر است اما متاسفانه سرعتی در کار نیست،بهتر است روی شاخص های جودو کار کنید نه قدرت.

جودو پدیا:آقای اینوئه بسیار سپاسگذارم که دعوت ما را پذیرفتید.

تذکرنویسنده:(متن کامل مصاحبه 31 صفحه است که بنده با خلاصه این مصاحبه را در این وبلاگ گذاشتم.)

نویسنده:فرید ایری

 


مبارزات انتخاباتی جودو به پایان رسید

منبع :http://irijf.ir

مبارزات انتخاباتی جودو به پایان رسید

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش؛ مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگسالان کشور، با حضور منتخبین جوانان- امید و بزرگسالان، امروز در سالن شهید افراسیابی برگزار شد.

 در این مسابقات، تعداد 31 نفر شرکت کننده در اوزان مختلف حضور داشتند که به تفکیک، 20 نفر از آنها منتخبین تیم ملی جوانان و امید و 11 نفر دیگر از اعضای تیم ملی بزرگسالان بودند. بر اساس همین گزارش نفرات تفکیک اوزان به ترتیب ذیل می باشد:

در وزن 60- کیلوگرم: نفر اول: ناصر ناصری از استان خوزستان / نفر دوم: محمدرضا صدیقی از استان البرز

در وزن 66- کیلوگرم: نفر اول: علیرضا خجسته از استان البرز / نفر دوم: محمد محمدی بریمانلو از استان خراسان شمالی

در وزن 73- کیلوگرم: نفر اول: وحید بنا از استان فارس / نفر دوم: مهدی فتحی پور از استان فارس

در وزن 81- کیلوگرم: نفر اول: سید مصطفی حسینی از تهران/ نفر دوم: سبحان رسولی از تهران(در این وزن سعیدملایی به عنوان نفر اصلی حضور دارد)

در وزن 90- کیلوگرم: طیب طالبی از استان خوزستان/ سعید مرادی از استان قزوین/ محمد جمالی از شهرری.

در وزن100- کیلوگرم: نفر اول: احمد جفاکش مقدم از استان خراسان شمالی/ نفر دوم: خسرو رحیمی از استان خراسان رضوی(در این وزن جواد محجوب به عنوان نفر اصلی حضور دارد)

در وزن 100+ کیلوگرم: نفر اول: احمد ناقدی از تهران / نفر دوم: سید حبیب ا... میرزاجانی از تهران

در این دوره از مسابقات انتخابی تیم ملی، آقایان محمد بلوطی دبیر فدراسیون، علی محمد عزیزی رئیس کمیته داوران، غلامحسین علمی رئیس سازمان لیگ، داوود ملکی رئیس کمیته روابط عمومی فدراسیون، امین شاطر زاده و خسرو دلیر مربیان تیم ملی بزرگسالان، محمد منصوری و احمد کاظمی سرمربی  و مربی تیم ملی جوانان و امید و همچنین نفراتی چون محمدرضا رودکی و مسعود حاجی آخوندزاده در سالن حضور داشتند.

 


سعید ملایی به مدال برنز رسید

1394-11-25
سعید ملایی به مدال برنز رسید

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش در ادامه مسابقات اپن اتریش، سعید ملایی که با یک استراحت، سه پیروزی و یک شکست راهی دیدار رده بندی شده بود در جدال برای کسب مدال برنز به مصاف "آرمان ماخامبتوف" از قزاقستان رفت و با کسب امتیاز "یوکو" حریف خود را شکست داد و به مدال برنز دست پیدا کرد.

 ملایی که در دور اول به استراحت خورده بود در سه مبارزه متوالی خود بر " الوین احمدلی" از آذربایجان ، "کنستانتین اوچینی کفز" از لتونی و "امانوئل لوسنتی" از آرژانتین " (با ضربه فنی)غلبه کرد و در جدال با حریف مغولی خود نتیجه را با یک اخطار واگذار کرد. سپس با برتری مقابل "آرمان ماخامبتوف" از قزاقستان توانست مدال برنز این دوره از مسابقات را نصیب خود کند.


محجوب طلا را از آن خود کرد

1394-11-25
محجوب طلا را از آن خود کرد

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش جواد محجوب توانست با غلبه بر حریف روسی خود به مدال طلا دست پیدا کند.

جواد محجوب که در دور اول مسابقات اپن اتریش به استراحت خورد در دور دوم توانست حریف اتریشی خود " آرون فارا " را در 59 ثانیه ضربه فنی کند سپس در دور سوم از رقابت های خویش " جلیل شوکوروف " از آذربایجان را پس از سه دقیقه و 40 ثانیه جدال ایپون نمود. 

در چهارمین مصاف، محجوب در مقابل " وینسنزو دی آرکو " از ایتالیا قرار گرفت که این حریف خود را نیز ضربه فنی کرد و سپس به جدال با " آرسن اوماروف " از روسیه پرداخت و با نتیجه ایپون در 5 دقیقه، مدال طلای این دوره از مسابقات را از آن خود کرد.

 


ماراتن مدعیان اردونشینی تیم ملی جوانان و نوجوانان کشور به مناسبت دهه مبارک فجر به پایان رسید

1394-11-16 12:18
ماراتن مدعیان اردونشینی  تیم ملی جوانان و نوجوانان کشور به مناسبت دهه مبارک فجر به پایان رسید

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش  مسابقات مدعیان جوانان و نوجوانان کشور با حضور نزدیک به 470 ورزشکار از استانهای مختلف کشور برگزار شد.

بر همین اساس جودو کاران در هر دو رده سنی در 8 وزن به مصاف هم رفتند که در پایان، در رده جوانان نتایج ذیل به دست آمد:

در 55- : کیوان مهدی زاده (خوزستان) نفر اول، محمد گروهی (خراسان رضوی) دوم ، بهمن واحداللهی ملامحمد و ایمان نادرنژاد هر دو از خراسان رضوی مشترکا سوم.

در 60- : حسن گروهی (خراسان رضوی) اول، محمدامیر قاضی زاده( خوزستان) دوم، حسین صدارت(گیلان) و علی بصیری ( خراسان رضوی) مشترکا سوم.

در 66-: جعفر فیروزآبادی(خراسان رضوی) اول، سجاد حسین زاده(فارس) دوم، کاظم کریمی(تهران) و آرمین بندار(خراسان رضوی)مشترکا سوم.

در73- :الیاس پاکدل(خراسان شمالی)اول، سعید طاهری(تهران)دوم، پوریا شکری و اکلان عطایی هر دو از تهران مشترکا سوم.

در 81- : محمد ابراهیمی(خراسان رضوی)اول، عمران قراگوزلو(همدان) دوم، علیرضا باقری( اصفهان) ومحمد صفری( مازندران) مشترکا سوم.

در 90- : جلال محجوب( خراسان رضوی) اول، امیرمحمد طالبی(تهران) دوم، علی پور عباس(آذربایجان شرقی) و محمدرضا قنصوریان(همدان) مشترکا سوم.

در 100- رضا رضایی(تهران) اول، عرفان آقایی( تهران) دوم، احسان جهاندیده و سیدعلی بزرگوار هردو از خراسان رضوی مشترکا سوم.

100+ : محمد اسدی(تهران) اول، علی آهنگری(همدان) دوم، محمدمهدی آقاجانی(تهران) و علیرضا بهرامی دربندی(خراسان رضوی) مشترکا سوم.

همچنین در رده سنی نوجوانان نیز ترتیب نفرات اول تا چهارم در اوزان مختلف به ترتیب زیر به دست آمد:

در 50- : کاووس نصیری(فارس)، محمد جانبخشیان( آذربایجان شرقی)، علی نعمتی(خوزستان) و مهدی ایوبی( تهران).

در 55- : وحید جدی( خراسان رضوی)،مهدی صفوری( البرز)،  مجید وحید بریمانلو( خراسان شمالی) و محمدرضا اسدی( البرز).

در 60- :سعید رضا زاده( خراسان رضوی)، علی شرفی(خراسان شمالی)، علی قلی پور(خراسان رضوی) و عباس حسین زاده(خراسان شمالی).

در 66- : رضا پارساپور( خراسان شمالی)، امین کامیابی( خراسان رضوی)، مهدی برغمدی( تهران) و حامد قرایی( خراسان رضوی).

در 73- : امیرحسین عزیزی خور( خراسان رضوی)، مهدی بیرانوند( لرستان)، علیرضا ضمیری نژاد(فارس) و حسین نامدار( تهران).

در 81- : یاسین تقوی( خراسان رضوی)، رحمان فروتنیان( فارس)، حسین مشکل گشا (فارس) و محمدحسین روشنی(تهران).

در 90- : قاسم باغچقی( خراسان شمالی)، قربان اندریان( آذربایجان شرقی)، عیسی روایی(مازندران) و سپهر علینژاد( تهران).

در 90+ : علی پرهیزکار( خراسان رضوی)، سیدمحمد مهدی بهشتی(البرز)، الیاس فریدونفر( البرز) و سید بنیامین حسینی(تهران).

قابل توجه است که در این دوره از مسابقات خراسان رضوی با نزدیک به 85  جودوکار بیشترین حضور را به خود اختصاص داد.