X
تبلیغات
رایتل

هیات جودو ، جوجیتسو و کوراش شهرستان بروجرد 武道 judo

جودو برای همه

آغاز برنامه ریزی و عملیات بازسازی خانه جودو بروجرد

عملیات عمرانی و بازسازی خانه جودو بروجرد توسط استاد حسین ساکی و اعضای هیات جودو و کوراش با هماهنگی دکتر ترابی رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان بروجرد آغاز می شود. روز جمعه  مورخه 1395/11/1  با حضور در این سالن و برگزاری جلسه برای زمانبندی تعمیرات ساختمان و تامین بودجه آن تشکیل شد.

تاریخ ارسال: جمعه 1 بهمن 1395 ساعت 14:00 | چاپ مطلب 1 نظر

جودو بسیار بیشتر از یک ورزش صرف برای پوتین است

جودو بسیار بیشتر از یک ورزش صرف برای پوتین است

بخشی از مطلب سرویس جهان مشرق - داستان روسیه امروز، عمدتا داستان ولادیمیر پوتین است و این داستان، نه کوتاه و نه ساده است- و حتی به پایان خود نزدیک هم نیست.


برخلاف داستان نسبتا رایجی که وجود دارد و خود پوتین هم به آن پر و بال می دهد، تصمیمات کلیدی که این داستان را شکل داده و خواهد داد، برآمده از یک منظور خاص، یا ناشی از خشم، زبان گزنده یا کج خلقی شخصی نیست.

این اصولا روش «شخصی» پوتین نیست. او عاشق ورزش «جودو» است، یک «جودوکا». هر جور که نگاه کنیم، از جمله از زاویه دید خود پوتین، جودو بسیار بیشتر از یک ورزش صرف برای اوست. جودو عمیقا او را تغییر داده است.

 این ورزش یک پسر لوس، یک نوجوان آشوب گر، یک دانش آموز شیطان، یک بچه تخسِ محلات فقیرنشین لنینگراد را به یک انسان قاطع و سخت کوش تبدیل کرد.

پوتین قهرمان جودوی لنینگراد بود. حریفان تمرینی قدیمی او هنوز جزو نزدیک ترین یاران او هستند. او در کسوت رییس جمهور، برای شرکت در مراسم خاکسپاری استاد قدیمی جودوی خود به سن پترزبورگ رفت.

   در جودو کم پیش می آید که حریف خود را ضربه فنی کنید و با امتیاز «ایپون»(10 امتیاز) مسابقه را تمام کنید. بلکه معمولا شما با جمع آوری امتیازات خرد و به کارگیری مجموعه ای از حرکات موثر، با امتیازات وازاری، یوکو و کوکا بر حریف پیروز می شوید. شما همچون یک شاهین، حریف را زیر نظر می گیرید تا به موقع تعادل او را بر هم بزنید و سپس با یک حرکت صاعقه وار از او امتیاز بگیرید.

 

هر مکثی، تنها مقدمه ای بر یک حمله است. ورزش پوتین به او خلق و خویی بخشید که با جهان بینی او هماهنگ است. روند حساب شده‌ی تصمیم گیری در شخصیت پوتین، اکنون در خدمت پیگیری یک پروژه ژئوپلیتیک درازمدت است، یک ماموریت تاریخی شخصی که او برای خود در نظر گرفته است، یک ضرورت سیاسی عاجل برای بقای حکومت .

 

به موقعیت روسیه روی نقشه بنگرید: نه کاملا اروپایی و نه کاملا آسیایی....

نویسنده: لئون آرون

تاریخ ارسال: چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 17:38 | چاپ مطلب 0 نظر

ثبت نام طرح استعداد یابی کشوریتاریخ ارسال: یکشنبه 26 دی 1395 ساعت 14:53 | چاپ مطلب 0 نظر

جودو ورزشی است که جز در راه تقوی به کار نمی‌رود. جیگورو کانو (بنیان‌گذار جودو)

مطالب گفته شده فقط بخش کوچکی از روح ورزش اصیل و پهلوانی جودو می باشد.برای دستیابی به تاریخچه جودو باید به منابع آن مراجعه نمود.(بخشی از ویکی پدیا،دانشنامه آزاد)

گردآوری توسط استاد حسین ساکی


جودو (به ژاپنی: 柔道)یک ورزش و هنر اصیل ژاپنی است که ورزش آن به عنوان مهم‌ترین، کارآمدترین، تکنیکی‌ترین و سخت‌ترین ورزش رزمی در جهان شناخته شده (مجله جهانی Fighter news. 1977) و هنر جودو به معانی طریقت نرمی، شیوه ظریف و یا راه ملایمت و مدارا است؛ منشأ جودو، هنر جنگی تن به تن سامورایی‌ها جوجوتسو و کُشتی پهلوانی باستانی ژاپن، یاوارا، با بیش از دو هزار سال تاریخ است و در سال ۱۸۸۲ توسط استاد جیگارو کانو پایه‌گذاری و به جامعهٔ ژاپن معرفی شد. استاندارد و مرکز فدراسیون جهانی جودو، سازمان کودوکان Kodokan جودو در شهر توکیو پایتخت ژاپن می‌باشد. جودو نخستین رشتهٔ رزمی است که در المپیک ۱۹۶۴ توکیو وارد بازی‌های المپیک شد.


جودو نخستین ورزش رزمی بود که وارد بازیهای المپیک شد، و در هر دوره به محبوبیت این ورزش ژاپنی افزوده شد، به طوری که این ورزش لقب هنر المپیک را ازآن خود کرد، همچنین در المپیک 2000 سیدنی جودو عنوان دومین ورزش سخت جهان و دومین ورزش جنجالی المپیک را صاحب شد


جودو ورزش اول و مُلزَم تمام ارتش‌ها، نیروهای نظامی، پلیس، و تکاوری جهان است، به گونه‌ای که مسابقات جودو نیروهای نظامی جهان از سطح و جنجال بسیار بالایی برخوردار است.

Judo farsi 9092.jpg

تاریخ ارسال: شنبه 25 دی 1395 ساعت 23:42 | چاپ مطلب 1 نظر

بخشنامه - دعوت از داوران (آقایان ) جهت شرکت در سمینار داوری در مورخ 95/10/30

منبع :http://irijf.ir/index.php/node/view?id=5280
1395-10-15 17:20

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 16 دی 1395 ساعت 20:12 | چاپ مطلب 0 نظر
( تعداد کل: 11 )
   1      2     3   >>
صفحات