X
تبلیغات
رایتل

برنامه نمایندگان ایران در المپیک 2016 به تفکیک روز:(ساعت مسابقات به وقت ایران است.)

منبع : irijf.ir
برنامه کامل ریو؛ جودوکاران ایران:  17 مرداد به احترام خبرنگاران روی تاتامی المپیک می رویم

نمایندگان ایران در رقابت‌های المپیک ریو 2016 با رقابت در رشته‌ی تیراندازی کار خود را آغاز می‌کنند و با کشتی آزاد به پایان می‌رسانند.

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش به نقل از کمیته ملی المپیک ، جودوکاران ایران از روز دوم یعنی 17 مرداد همزمان با روز خبرنگار به روی تاتامی خواهند رفت.

به همین دلیل جودوکاران المپیکی کشورمان اعلام کرده اند که به احترام خبرنگاران زحمت کش و پرتلاش کشورمان پیروزی های خود را تقدیم به همه خبرنگاران بخصوص شهدای خبرنگار تقدیم می کنند و بیشترین تلاش را برای خوشحال کردن مردم ایران بکار خواهند بست.

 سی و یکمین دوره بازی های المپیک از پنجم آگوست(15 مرداد) در شهر ریو دوژانیرو برزیل افتتاح خواهد شد. ایران در این دوره  از رقابتها با 63 ورزشکار  در 14 رشته حضور خواهد داشت. ملی پوشان ایران در رشته های کشتی(آزاد و فرنگی)، وزنه برداری، دوومیدانی، تکواندو، تیراندازی، تیر وکمان، بوکس، جودو،   شنا، والیبال، دوچرخه سواری، تنیس روی میز، قایقرانی و شمشیربازی، به رقابت خواهند پرداخت. جودوکاران ایران از روز دوم یعنی 17 مرداد همزمان با روز خبرنگار به روی تاتامی خواهند رفت.

 رقابت نمایندگان ایران در المپیک ریو از شانزدهم مرداد با تیراندازی آغاز می شود  و سی و یکم مرداد با کشتی آزاد به پایان می رسد.

برنامه نمایندگان ایران در المپیک 2016 به تفکیک روز:(ساعت مسابقات به وقت ایران است.)

شنبه 16 مرداد(6 آگوست)

رشته ورزشی

ساعت

تیراندازی(تمفنگ بادی 10 متر)(الهه احمدی و نجمه خدمتی)

از ساعت 16 مرحله مقدماتی 

از ساعت 18 فینال

تنیس روی میز(نوشاد و نیما عالمیان  ندا شهسواری)

از ساعت 16:30 مرحله مقدماتی زنان  و مردان و دور اول زنان

از ساعت 22 دور اول زنان و مردان

دوچرخه سواری(استقامت جاده)

 از ساعت 17

قایقرانی(رویینگ تک نفره)

(مهسا جاور)

از ساعت 16

 

یکشنبه 17 مرداد (7 آگوست)

رشته ورزشی

 ساعت

تنیس روی میز (نوشاد و نیما عالمیان و ندا شهسواری)

در صورت صعود

از ساعت 2:30 دور اول مردان و دور دوم زنان

از ساعت 16:30 تدور دوم مردان و زنان

از ساعت 22 دور دوم مردان و زنان

 جودو وزن 66 کیلوگرم(علیرضا خجسته فر)

از ساعت 17:30 مقدماتی

از ساعت 22:30 فینال

تیراندازی(تپانچه بادی 10 متر زنان)

گلنوش سبقت الهی

از ساعت 16:30 مقدماتی

از ساعت 18:30 فینال

بوکس وزن 81-کیلوگرم

(احسان روزبهانی)

از ساعت 18:30 مقدماتی

 

دوشنبه 18 مرداد(8 آگوست)

رشته ورزشی

ساعت

تنیس روی میز

 از ساعت 1:30 دور سوم مردان و زنان

والیبال (ایران-آرژانتین)

از ساعت 6:05

تیرو کمان (زهرا نعمتی)

از ساعت 16:30 مرحله یک سی و دوم و یک شانزدهم

از ساعت 22:30 مرحله یک سی و دوم و یک شانزدهم

از 18 تا 20 مرداد رقابت این دومرحله برگزار می شود.

تیراندازی(تفنگ 10 متر بادی مردان)

(پوریا نوروزیان)

از ساعت 16:30 مقدماتی

از ساعت 19:30 فینال

 

سه شنبه 19 مرداد (9 آگوست)

رشته ورزشی

ساعت

تیراندازی(تپانچه 25 متر زنان)

(گلنوش سبقت الهی)

از ساعت 16:30 مقدماتی بخش دقت

 از ساعت 19:30 مقدماتی بخش سرعت

از ساعت 23 فینال

جودو وزن 81 -کیلوگرم (سعید ملایی)

از ساعت 17:30 مقدماتی

از ساعت 22:30 فینال

شنا(200 متر قورباغه)

(آریا نسیمی شاد)

از ساعت 20:30 مرحله گروهی

 

چهارشنبه 20 مرداد (10 آگوست)

رشته ورزشی

ساعت

والیبال(لهستان -ایران)

ساعت 35 دقیقه بامداد

دوچرخه سواری (تایم تریل انفرادی)

از ساعت 16

شمشیربازی(علی پاکدامن و مجتبی عابدینی)

 از ساعت 16 مرحله مقدماتی و یک چهارم نهایی

 

پنج شنبه 21 مرداد (11 اگوست)

رشته ورزشی

ساعت

شمشیربازی(در صورت راه یابی ایران)

 از ساعت 1 بامداد نیمه نهایی و فینال

تیراندازی(تفنگ سه وضعیت زنان)

(مه لقا جام بزرگ و نجمه خدمتی)

از ساعت 16:30 مقدماتی

 از ساعت 19:30 فینال

والیبال(ایران-کوبا)

ساعت 17

جودو وزن 100-کیلوگرم(جواد محجوب)

از ساعت 17:30 مقدماتی

از ساعت 22:30 فینال

 

جمعه 22 مرداد(12 آگوست)

رشته ورزشی

ساعت

دوومیدانی(پرتاب دیسک)

(احسان حدادی  و محمود صمیمی)

از ساعت 17 مقدماتی

دوومیدانی(پرتاب وزنه زنان)

(لیلا رجبی)

از ساعت 17 مقدماتی

دوومیدانی(پیاده روی)

(حمید زورآوند)

از ساعت 22

 

شنبه 23 مرداد(13 آگوست)

رشته ورزشی

ساعت

وزنه برداری دسته 85 کیلوگرم

از ساعت 2:30 بامداد

دوومیدانی(پرش طول)

(محمد ارزنده)

از ساعت 3:50 بامداد مقدماتی

دوومیدانی(دوی 100 متر)

(حسن تفتیان و رضا قاسمی)

از ساعت 17 مقدماتی

دوومیدانی(پرتاب دیسک)

(احسان حدادی و محمود صمیمی)

از ساعت 17 فینال

والیبال (مصر -ایران)

  ساعت 17

 

یکشنبه 24 مرداد(14 آگوست)

رشته ورزشی

ساعت

وزنه برداری دسته 94 کیلوگرم

از ساعت 2:30 بامداد

دوومیدانی(دوی 100 متر)

(حسن تفتیان و رضا قاسمی)

از ساعت 3:50 بامداد نیمه نهایی و فینال

تیراندازی(تفنگ سه وضعیت مردان)

(پوریا نوروزیان)

از ساعت 16:30 مقدماتی

 از ساعت 20:30 فینال

کشتی فرنگی اوزان 59 و 75 کیلوگرم

(حمید سوریان و سعید عبدولی)

از ساعت 17:30 مقدماتی

از ساعت 23:30 فینال

 

دوشنبه 25 مرداد(15 آگوست)

رشته ورزشی

ساعت

کشتی فرنگی اوزان 85 و 130 کیلوگرم

(حبیب اله اخلاقی و بشیر باباجان زاده)

از ساعت 17:30 مقدماتی

 از ساعت 23:30 فینال

والیبال(ایران-روسیه)

ساعت 22:30

 

سه شنبه 26 مرداد(16 آگوست)

رشته ورزشی

ساعت

وزنه برداری دسته 105 کیلوگرم

 از ساعت 2:30 بامداد

کشتی فرنگی اوزان 66 و 98 کیلوگرم

(امید نوروزی  و قاسم رضایی)

از ساعت 17:30 مقدماتی

 از ساعت 23:30 فینال

 

چهارشنبه 27 مرداد(17 آگوست)

رشته ورزشی

ساعت

وزنه برداری دسته 105+کیلوگرم

از ساعت 2:30 بامداد

تکواندو وزن 58-کیلوگرم 

(فرزان عاشورزاده)

از ساعت 16:30 مقدماتی

از ساعت 22:30 یک چهارم نهایی و نیمه نهایی

دوومیدانی (پرتاب چکش)

(کاوه موسوی و پژمان قلعه نویی)

از ساعت 17 مقدماتی

 

پنجشنبه 28 مرداد (18 آگوست)

رشته ورزشی

ساعت

تکواندو وزن 58-کیلوگرم 

(فرزان عاشورزاده)

در صورت راه یابی

از ساعت 3:30 بامدادشانس مجدد وفینال

تکواندو وزن 57- کیلوگرم زنان

(کیمیا علیزاده)

از ساعت 16:30 مقدماتی

از ساعت 22:30 یک چهارم نهایی و نیمه نهایی

 

جمعه 29 مرداد (19 آگوست)

رشته ورزشی

ساعت

تکواندو وزن 57-کیلوگرم زنان

(کیمیا علیزاده)

از ساعت 3:30 شانس مجدد و فینال

کشتی آزاد اوزان 57 و 74 کیلوگرم

(حسن رحیمی و حسن یزدانی)

از ساعت 17:30 مقدماتی

از ساعت 23:30 فینال

تکواندو وزن 80-کیلوگرم

(مهدی خدابخشی)

از ساعت 16:30 مقدماتی

 از ساعت 22:30  یک چهارم نهایی و نیمه نهایی

 

شنبه 30 مرداد(20 آگوست)

رشته ورزشی

ساعت

تکواندو وزن 80-کیلوگرم

(مهدی خدابخشی)

در صورت راه یابی

از ساعت  3:30 بامداد فینال

کشتی آزاد اوزان 86 و 125 کیلوگرم

(علیرضا کریمی  و کمیل قاسمی)

از ساعت 17:30 مقدماتی

از ساعت 23:30 فینال

تکواندو  وزن 80+کیلوگرم

(سجاد مردانی)

از ساعت 16:30 مقدماتی

از ساعت 22:30 یک چهارم نهایی و نیمه نهایی

 

یکشنبه 31 مرداد(21 آگوست)

رشته ورزشی

ساعت

تکواندو  وزن 80+کیلوگرم

(سجاد مردانی)

در صورت راه یابی

از ساعت 3:30 بامداد شانس مجدد و فینال

کشتی آزاد اوزان 65 و 97 کیلوگرم

(میثم نصیری  و رضا یزدانی)

از ساعت 17:30 مقدماتی

از ساعت 23:30 فینال

دوومیدانی(ماراتن)

(محمد جعفر مرادی)

از ساعت 17


زمان مسابقات جودو در المپیک مشخص شد

منبع : irijf.ir

زمان مسابقات جودو در المپیک مشخص شد

 

زمان مسابقات جودوی المپیک برزیل مشخص شد و جودوکاران حاضر در المپیک از هم اکنون تاریخ دقیق مسابقات خود را می دانند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو ، جودوکاران باید در روزهای آغازین المپیک به روی تاتامی بروند.

براساس این خبر جودوکاران حاضر در المپیک به مدت 7 روز از ششم آگوست برابر با روز شنبه شانزدهم مرداد ماه تا جمعه دوازدهم اگوست برابر با بیست و دوم مردادماه با یکدیگر رقابت خواهند کرد.  

 

تیم ملی جودو کشورمان که موفق به کسب سه سهمیه شده با ترکیب علیرضا خجسته در وزن ۶۶- کیلوگرم ٬ سعید ملایی در وزن ۸۱- کیلوگرم و جواد محجوب در وزن ۱۰۰- کیلوگرم به مصاف حریفان خواهند رفت.

 

ملی پوشان جودو کشورمان پس از بازگشت از کمپ تمرینی اسپانیا تمرینات خود را ازامروز  در اکادمی ملی المپیک پیگیری خواهند.


برترین جودوکاران مرد جهان – تیر 95

 

برترین جودوکاران مرد جهان در تیر 1395 به ترتیب اوزان از قرار زیر می باشد:

برترین جودوکار مرد جهان در وزن 60- کیلوگرم

نام: فامیل: کشور: متولد: امتیاز
وون جین کیم کره جنوبی 1371/2/11 2330
وون جین کیم

وون جین کیم

بولدباتار گانبات مغولستان 1365/10/13 2111
بولدباتار گانبات

بولدباتار گانبات

اورخان صفروف آذربایجان 1370/5/19 2040
اورخان صفروف

اورخان صفروف

 

برترین جودوکار مرد جهان در وزن 66- کیلوگرم

نام: فامیل: کشور: متولد: امتیاز:
باول آن  کره جنوبی 1373/1/5  3030
 
باول آن

باول آن

تومورخولک  داوادورجین  مغولستان 1369/7/7  2540
 
تومورخولک داوادورجین

تومورخولک داوادورجین

میخائیل پولایف روسیه 1366/4/1  2080
میخائیل پولایف

میخائیل پولایف

 

برترین جودوکار مرد جهان در وزن 73- کیلوگرم

نام: فامیل: کشور: متولد: امتیاز
چانگریم آن کره جنوبی 1372/12/11 2658
چانگریم  آن

چانگریم آن

 رستم اروجوف آذربایجان 1370/7/12  2522
رستم اروجوف

رستم اروجوف

نوگزاری  تاتالاشویلی گرجستان  1368/12/29  1672
نوگزاری تاتالاشویلی

نوگزاری تاتالاشویلی

 

برترین جودوکار مرد جهان در وزن 81- کیلوگرم

نام: فامیل: کشور: متولد: امتیاز
 آوتاندیلی چریکیشویلی گرجستان 1369/12/27  2400
آوتاندیلی چریکیشویلی

آوتاندیلی چریکیشویلی

تاکانوری ناگاسه ژاپن 1372/7/22  2291
تاکانوری ناگاسه

تاکانوری ناگاسه

 آنتوان والویس فورتیه کانادا  1368/12/22 2200
 
آنتوان والویس فورتیه

آنتوان والویس فورتیه

 

برترین جودوکار مرد جهان در وزن 90- کیلوگرم

نام: فامیل: کشور: متولد: امتیاز
ماشو بیکر ژاپن 1373/7/3 2496
ماشو بیکر
ماشو بیکر
دونگ هان  کواک کره جنوبی  1371/1/31 2340
دونگ هان گواک
دونگ هان گواک
کریستین  توث  مجارستان 1372/2/11  2194
کریستین توث
کریستین توث

 

برترین جودوکار مرد جهان در وزن 100- کیلوگرم

نام: فامیل: کشور: متولد: امتیاز
 المار  گاسیموف  آذربایجان 1368/11/22  2448
المار گاسیموف

المار گاسیموف

سیریل ماره فرانسه 1366/5/20 2264
 
سیریل ماره

سیریل ماره

لوکاش کراپالک جمهوری چک 1369/8/24 1960
لوکاش کراپالک

لوکاش کراپالک

 

برترین جودوکار مرد جهان در وزن 100+ کیلوگرم

نام: فامیل: کشور: متولد: امتیاز
 تدی  رینر  فرانسه  1368/1/18 3150
هیسایوشی هاراساوا ژاپن 1371/4/12 2580
هیسایوشی هاراساوا

هیسایوشی هاراساوا

روی مایر هلند  1370/3/14  1970
روی مایر

روی مایر


نحوه ثبت نام در سایت فدراسیون جودو (سامانه صدور احکام)



مروری بر افتخار افرینی جودوکاران ایرانی در رقابتهای قهرمانی آسیا

منبع : http://irijf.ir
مروری بر افتخار افرینی جودوکاران ایرانی در رقابتهای قهرمانی آسیا

تیم ملی جودوی ایران رقابتهای قهرمانی آسیا را به عنوان یکی از مهمترین رویدادها پیش رو دارد و از آنجا که امتیازات آن در رنکینگ ورود به بازیهای المپیک ریو هم محاسبه می شود ،اهمیت آن برای جودوکاران کشورمان دو چندان شده است.

در طی ادوار گذشته نتایج تیم ملی جودو با فراز و فرودهایی همراه بوده ،بطریکه در دوره هایی در بین قدرتهای برتر قرار داشته ایم و دوره هایی را نیز بی مدال و یا با تک مدال سپری کرده ایم.

حضور ایران در رقابتهای قهرمانی آسیا از 1984 که کویت میزبان بود آغاز شد و این حضور سال به سال پررنگ تر شد تا 1996 ویتنام که زین العابدین حقانی در وزن 65 کیلوگرم و محمود میران بالاخره برای جودوی ایران موفق به کسب مدال طلا شدند.پس از آن برق طلا با افتخار آفرینی آرش میر اسماعیلی ،محمدرضا رودکی ،مسعود حاجی آخوندزاده ،کاظم ساریخانی ،جواد محجوب و علی معلومات بر سینه ی جودوی ایران درخشید.

اوج درخشش جودوی ایران را می توان در 2008 جه جو کره جنوبی یافت ،آنجا که 6 جودوکار ایرانی فینالیست شدند و برای جودو ایران 2 طلا ،4 نقره و ابرنز بدست آمد و ایران در جایگاه سوم آسیا قرار گرفت. افتخارآفرینی این دوره از حیث مدال دیگر هیچگاه تکرار نشد .بعد از این دوره فقط سه بار شاهد راهیابی جودوکاران ایرانی به فینال بودیم،در 2012 ازبکستان محمد رضا رودکی و جواد محجوب به فینال راه یافتند که رودکی طلایی شد.در 2013 بانکوک هم محجوب به فینال رسید و دردستیابی به مدال طلا بر خلاف دوره قبل موفق عمل کرد.

دوره قبل این رقابتها فقط با تک مدال برنز سعید ملایی در کویت به پایان رسید که جایگاه نازل یازدهمی را برای جودوی ایران به همراه داشت..

اکنون جودو در آزمونی سخت قرار دارد ،آنچه مسلم است در ادوار گذشته از رقابتهایی چون بازیهای آسیایی 2014 اینچئون که بدون مدال بر جودو گذشته و رقابتهای قهرمانی آسیا 2015 کویت که با تک مدال برای ایران همراه شده ،شاید نمی توان انتظار معجزه داشت اما واقعیت این است که دگرگونی روحی و روانی را در جامعه جودو می توان حس کرد.

از طرفی حضور موفق محجوب و ملایی پس از اعزامهایی که صورت گرفت و منتجه به کسب سهمیه المپیک برای جودوی ایران شد ،اکنون مدال المپیکی حتی در هدف کوتاه مدت فدراسیون قرار گرفته و میتوان بازگشت امید را به این رشته پرسابقه رزمی بر اساس آنچه اهالی باسابقه این رشته می گویند ،برداشت کرد.

در هرحال مرور آنچه بر جودوی ایران در طی سالیان قبل ،سپری شده می تواند بار دیگر افتخار آفرینی جودوکاران ایرانی را در اذهان تداعی کند.آرش میر اسماعیلی 3 طلا انقره و 1 برنز به ارمغان آورد.محمد رضا رودکی 2 طلا و 2 نقره همچنین مسعود حاجی اخوندزاده هم به 2 طلا 1 نقره و 1 برنز دست یافت.محمود میران ،کاظم ساریخانی ،جواد محجوب و علی معلومات و البته زین العابدین حقانی هم برای ایران ارمغان اور مدالطلا بودند. در این بین محمود میران پرمدالترین جودوکار ایرانی در رقابتهای قهرمانی آسیا محسوب می شود.

مدال آوران جودو در رقابتهای قهرمانی آسیا به تفکیک رنگ مدال

 

مدال آور

طلا

نقره

برنز

مجموع

1

آرش میر اسماعیلی

3

1

1

5

2

محمد رضا رودکی

2

2

-

4

3

مسعود حاجی آخوند زاده

2

1

1

4

4

محمود میران

1

3

8

12

5

کاظم ساریخانی

1

1

1

3

6

جواد محجوب

1

1

-

2

7

علی معلومات

1

-

1

2

8

زین العابدین حقانی

1

-

-

1

9

خسرو دلیر

-

1

1

2

10

رضا چاه خندق

-

1

1

2

11

علیرضا دهقانی

-

1

-

1

12

مجید زارعیان

-

1

-

1

13

حامد ملک محمدی

-

1

-

1

14

عباس فلاح

-

-

4

4

15

امیر قاسمی نژاد

-

-

3

3

16

مهران ویسه

 

 

1

1

17

رمضانعلی خانبابایی

 

 

1

1

18

علیرضا دلیر

 

 

1

1

19

محمد مهدی ذاکری

 

 

1

1

20

یوسف کریمیان

 

 

1

1

21

حسین قمی

 

 

1

1

22

احسان رجبی

 

 

1

1

23

سعید ملایی

 

 

1

1

 

 

12طلا

14 نقره

29 برنز

55 مدال


( تعداد کل: 6 )
قدیمی تر 1 2